hapka

Aktualności

 Adap-Kool
Nowe regulatory parownikowe ADAP-KOOL® oraz nowe zawory AKV10P/AKV10PS
wiecej
Czynniki chłodnicze
Czynniki chłodnicze materiały dostępne „na żądanie”
wiecej
Agregaty Optyma
Agregaty skraplające Optyma™ Plus z wtryskiem ciekłego czynnika dla zastosowań LBP
wiecej
Zawory kulowe GBCT
GBCT zawory kulowe do układów wysokociśnieniowych na dopuszczalne ciśnienie robocze 140 bar
wiecej
Coolselector 2
Coolselector 2 narzędzie do doboru elementów instalacji chłodniczych
wiecej
Presostaty KP/KPI w nowej odsłonie
Presostaty – regulatory ciśnienia KP/KPI w obudowie IP55 – Made in Poland
wiecej
Oferty pracy
Poszukujemy pracowników na następujące stanowiska
wiecej
Zawory pierwszeństwa i zawory z certyfikatem BREEAM
Jeżeli projektujesz zawory pierwszeństwa i BREEAM lub inne instalacje w budownictwie i przemyśle znajdziesz tutaj wiele potrzebnych informacji.

Dostępny są karty aplikacyjne odnośnie stosowania zaworów elektromagnetycznych oraz filmy dotyczące zasad doboru i eksploatacji.
wiecej
Presostat Danfoss RT - od 80 lat trzyma się dobrze
W roku 1937 kostka lodu do zimnego napoju stanowiła prawdziwy rarytas. Dzisiaj ten luksus jest już powszechnością dzięki ulepszeniom w zakresie regulacji temperatury chłodzenia i ciśnienia, poczynionym na przestrzeni ostatnich 80 lat.
Więcej na ten temat: https://youtu.be/rMUL50bS_ng
wiecej
ZMIANA ADRESU
UWAGA!!! 
Punkt Obsługi Klienta przeniesiony na ul. Energetyczna 4 w Bydgoszczy.

wiecej

Zakład Usług Chłodniczych Jan Hapka jest Autoryzowanym Centrum Dystrybucji firmy Danfoss w grupach produktowych obejmujących:
  • Komponenty Automatyki Przemysłowej
  • Chłodnictwo i klimatyzację
  • Automatykę łączeniową NN
  • Przetwornice częstotliwości
Komponenty Automatyki Przemysłowej nazywane również automatyką przemysłową Danfoss obejmuje produkty wykorzystywane w układach sterujących i zabezpieczających procesy przemysłowe oraz stosowane w budownictwie w instalacjach sanitarnych i grzewczych. Dużym obszarem zastosowania automatyki przemysłowej Danfoss jest okrętownictwo, przemysł stoczniowy oraz hydraulika mobilna. Dowodzi to że automatyka przemysłowa Danfoss radzi sobie w najtrudniejszych warunkach eksploatacji.

Do sterowania przepływem należy zaliczyć zawory elektromagnetyczne serii EV210A, EV210B, EV220A, EV220B, EV225B EV250B, EV310B, odpowiedzialne są za doprowadzanie mediów do maszyn produkcyjnych np. wody lub sprężonego powietrza, a także półproduktów w postaci gazowej, płynnej oraz sypkiej. Zawory elektromagnetyczne występują z różnym uszczelnieniem dobieranym odpowiednio do temperatur i medium które obsługuje. Cewki zaworów elektromagnetycznych mogą być zasilane różnymi napięciami prądu stałego i przemiennego.

Presostaty RT, KP, BCP, MBC, KPS, CS są to urządzenia do sterowania i kontrolowania ciśnienia w procesach produkcyjnych i instalacjach ciśnieniowych.

Termostaty KP, KP, MBC, KPS regulują temperaturę mediów lub czynników i zabezpieczają przed nadmiernym przegrzaniem lub wychłodzeniem.

Przetworniki ciśnienia MBS służą do aktywnego odczytu ciśnienia i szybkiej reakcji sterowania na sytuację panującą w danym układzie. Różne wykonania umożliwiają stosowanie dla mediów gazowych, ciekłych, lepkich i niejednorodnych, dla celów spożywczych i przemysłowych.

Czujniki temperatury serii MBT do zastosowań przemysłowych wykazują dużą odporność na trudne warunki środowiska przemysłowego są z powodzeniem stosowane w okrętownictwie elektrowniach wiatrowych i hydraulice mobilnej.

Dział automatyki przemysłowej Danfoss uzupełniony jest poprzez elektrozawory serii VDHT wysokociśnieniowe pojedyncze i elektrozawory blokowe oraz pompy wysokociśnieniowe tłoczkowe do wody.

W dziale Chłodnictwo i klimatyzacja firmy Danfoss zawiera się ogromna liczba urządzeń chłodniczych i automatyka chłodnicza. Grupa obejmuje cały szereg produktów wykorzystywanych na całym odcinku instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych począwszy od serca układu czyli sprężarki np. MTZ, MLZ, SH po automatykę chłodniczą i sterowanie. Osprzęt regulacyjny i kontrolny jak zawory zwrotne NRV, NRVH, elektrozawory EVR, EVRS. Regulatory ciśnień i temperatury KVP, KVL, KVR, KVD, KVC, zawory ICS i ICM wraz z zaworami pilotowymi CVH, CVP, zawory chłodzące wodne WVFX, AVTA. Filtry odwadniacze DCL, DML,DAS, DCR, DMB. Zawory kulowe GBC i wzierniki SGP, zawory rozprężne termostatyczne TN, TEN, TS, TES i elektroniczne zawory rozprężne AKV i ETS. Presostaty serii RT, KP, MP, ACB, UT i termostaty serii RT, KP, UT. Przetworniki ciśnienia AKS. Elementy sterowania jak sterowniki panelowe serii EKC, ERC oraz komorowe serii ADAP-KOOL np. AK-PC AK-CC wraz z wszystkimi dodatkami jak czujki temperatury EKC, AKS i karty sieciowe, lon, modbus. Danfoss produkuje również agregaty chłodnicze skraplające do szybkiego montażu serii OPTYMA w różnych wersjach wyposażenia i obudowy np. Optyma Slim Pack i Optyma Plus.

Automatyka łączeniowa NN obejmuje szereg produktów firmy Danfoss wykorzystywanych przy budowie układów zasilania i sterowania. Elementy automatyki NN są zabudowywane w szafach zasilających i szafach sterowniczych. W grupie tych produktów możemy wyróżnić ministyczniki CI 5-12, styczniki serii CI 6-420A, zabezpieczenia termiczne TI 0,13-85 A, wyłączniki silnikowe CTI 0,25-25 A. Drugą grupą produktów są styczniki elektroniczne ECI, regulatory mocy ACI, ograniczniki momentu rozruchowego TCI oraz softstarty MCI. Same softstarty MCI możemy podzielić na softstarty bez hamulca do typowych silników elektrycznych, sofstarty z hamulcem do silników montowanych w urządzeniach gdzie wymagana jest kontrola nad zatrzymaniem oraz softstarty specjalne do sprężarek chłodniczych.

Przetwornice częstotliwości produkowane przez Danfoss są to przetwornice VLT oraz VACON. Znajdują zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu i rozwiązaniach gdzie występuje konieczność precyzyjnego kontrolowania prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Zakład Usług Chłodniczych Jan Hapka jak sama nazwa wskazuje specjalizuje się w chłodnictwie, a szczególnie w produkcji urządzeń chłodniczych na indywidualne zamówienia. Każde z urządzeń jest wykonywanych zgodnie z indywidualnymi wytycznymi i dostosowane do danej lokalizacji oraz przeznaczenia. Najczęściej wykonywane urządzenia to:
  • schładzacze wody
  • agregaty wody lodowej (chillery)
  • agregaty chłodnicze
  • komory chłodnicze
Schładzacze wody wykonujemy w wersjach przepływowych i ze zbiornikiem wody schłodzonej oparte na wymiennikach płytowych lub płaszczowo-rurowych. Wykonywane przez ZUCh Jan Hapka schładzacze wody wyposażamy kompleksowo w sterowanie i pompy obiegowe odpowiednio dobrane do wymogów instalacji odbierającej schłodzoną wodę.

Agregaty chłodnicze wykonywane przez naszą firmę są dostosowane do wymagań instalacji chłodniczej. Sterowanie jakie posiadają agregaty chłodnicze jest tak przez nas kompletowane aby urządzenie było jak najbardziej ekonomiczne w eksploatacji i zużywało jak najmniej energii elektrycznej. Wykonujemy również układy chłodnicze przeznaczone do pomp ciepła.

Komory chłodnicze wykonujemy jako wolnostojące wewnętrzne i zewnętrzne oraz jako wbudowane w dane pomieszczenie. Wyposażamy nasze komory chłodnicze w drzwi chłodnicze uchylne lub przesuwne zależnie od zaleceń lub lokalizacji.
Copyright © 2010 hapka.pl
wykonanie: domena.pl