hapka

Presostaty KP/KPI w nowej odsłonie

Presostaty – regulatory ciśnienia KP/KPI w obudowie IP55 – Made in Poland

Urządzenia wszystkim dobrze znane, obecnie w nowej odsłonie. Najbardziej popularne presostaty na polskim rynku doczekały się prawdziwego „face liftingu” w odniesieniu do wyglądu, ale również samej konstrukcji.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, prezentujemy urządzenia w prawdziwie szczelnej obudowie, z wytrzymałego tworzywa, która została uzupełniona przez metalową (niklowaną) dławnicę kablową.  W efekcie mamy solidną i kompaktową konstrukcję, umożliwiającą pracę również w trudnych warunkach.

 

W celu wydłużenia, żywotności mieszka, zastosowano dodatkową obróbkę cieplną, prowadzącą do uplastycznienia ziaren stopu - ma to istotny wpływ na jego odporność przy nastawach niskich ciśnień.

 

Coraz częstsze stosowanie w instalacjach przemysłowych wody zdemineralizowanej, cechującej się zdecydowanie większą agresywnością, wymusza stosowanie do jej kontroli bardziej odpornych urządzeń. Stąd propozycja wersji wyposażonych w elementy mające kontakt z medium, w tym przyłącze i mieszek, w pełni wykonanych ze stali nierdzewnej AISI 316.

Dodatkowo przyznany przez Państwowy Zakład Higieny atest dopuszczający te presostaty do stosowania na instalacjach z wodą pitną sprawia, że seria produkowanych w Polsce presostatów KP i KPI to najbardziej uniwersalne rozwiązanie do kontroli ciśnienia i zabezpieczenia przed suchobiegiem.

Charakterystyka:

- Zakres regulacji: -0,2 bar do 28 bar

- Histereza (różnica załączeń): 0,4 do 6 bar

- Nowoczesna obudowa o stopniu ochrony IP 55

- Solidne metalowe dławnice kablowe Pg 13,5

- Standard przyłącza G ¼” (dostępne wersje G ½”)

- Wydłużona żywotność: specjalnie ulepszone cieplnie mieszki

- KP 35 - dedykowany do zabezpieczenia pomp przed suchobiegiem

- Dla mediów agresywnych wykonania elementów ze stali nierdzewnej 316

- Obciążalność styków: nawet do 16 A (AC-1) przy 440V


Dane techniczne

 


powrót
Copyright © 2010 hapka.pl
wykonanie: domena.pl